Autopatie – cesta k tělesné a duševní harmonii

„Mám dobrý pocit ze svého života?“ Pravdivá odpověď se může stát lakmusovým papírkem k zjištění, zda se náš život v některé oblasti nezadrhává. Narušení naší vitální životní síly se často projevuje úzkostí, nervozitou nebo apatií. Necháváme-li problémy takzvaně vyhnít, může se náš návrat do pohody trošku protáhnout. Autopatie vychází z myšlenky, že si sami dokážeme pomoci nejlépe.

Tato metoda se inspirovala homeopatií, přičemž se k léčbě využívá místo výtažků z rostlin či zvířat vlastní tělesná informace (slina, dech, prána). Pomocí autopatické lahvičky připravíme preparát, který po správném naředění vodou aplikujeme. Ten, kdo si zvládne uvařit čaj, bravurně zvládne i proces autopatie.

V jednom z posledních příspěvků mé oblíbené dr. Northrupové jsou uvedeny MÝTY, kterým „pacienti“ často věří a zbytečně pak trpí nepohodou a frustrací z vlastního žití:

Člověk v bílém plášti (doktor) dokáže lépe než my sami odhadnout, proč naše tělo nešlape jako hodinky.

Léky a chirurgické zákroky jsou nejlepším řešením většiny zdravotních problémů.

Jako žena musím počítat s tím, že mě životem bude provázet PMS, bolestivá menstruace, porod, který se může kdykoliv zkomplikovat a jako bonus depresivní menopauza.

Pokud mí příbuzní onemocněli vážnou nebo chronickou chorobou, je to i můj osud.

Od určitého věku je normální, že máme zdravotní potíže a cítíme bolest.

Nevěřme žádné z těchto vět. Celostní a alternativní medicína má u spousty lidí stále pachuť šarlatánství a nejistých výsledků, mnohé odrazuje skutečnost, že tento způsob uzdravení vyžaduje aktivní spolupráci a trpělivost, přesto věřím, že zkratky ve formě chemických léků a chirurgických zákroků nejsou ta správná cesta.

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.